הפורומים של הקהילה הטולקינאית

הקהילה הטולקינאית מפעילה חמישה פורומים על טולקין ויצירותיו, לכל פורום יש נושא משלו והתמחות משלו. לא מדובר בפורומים 'נפרדים' אלא בחמישה חלקים של פורום אחד.
אנו מזמינים כל טולקינאי וטולקינאית לדבר, להפגש ולקשקש בפורומים.

פורום דיונים
פורום דיונים מוקדש ליצירתו הסיפרותית של טולקין. משאלות ידע בסיסיות (מדוע אין יותר בני לילית, היה להם המון זמן להתרבות?) דרך פרשנות אישית מנומקת (הוקעת השובניזם כפי שהיא מתבטאת בעימות איאווין-אראגורן) וכלה במאמרים ומחקרים שלמים. הפורום חופשי לכתיבה ולקריאה.

פורום קהילה
פורום הקהילה מיועד למגוון הודעות בענייני הקהילה: הודעות על מפגשים וטיולים, ברכות יום הולדת ושאר עניינים חברתיים. הפורום משמש בית חם לכל חברי הקהילה הטולקינאית הישראלית. אם הנך מעוניין להציג את עצמך ולקבל ברכת 'ברוך הבא' - זה הפורום בשבילך! הקריאה בפורום חופשית, אך הכתיבה בו מחייבת רישום.

פורום שפות ותרגום
פורום המיועד לדיון בנושאים הקשורים לשפות ולבלשנות: דיונים על שפות בני־הלילית (אלפים) ושאר השפות שטולקין יצר, דיונים בתרגום כתביו טולקין לעברית ולשפות אחרות, ודיונים כלליים בנושאי שפות. הפורום חופשי לכתיבה ולקריאה.

פורום יצירות
פורום המיועד לפרסום ולדיונים על יצירות חברי הקהילה שנוצרו בהשראת טולקין: סיפורים, שירים, פארודיות, ציורים ומוסיקה. הפורום חופשי לכתיבה ולקריאה.

פורום סרט
פורום זה מיועד לדיונים, לדעות, לביקורות, לחידונים, לרכילות ולשמועות הנוגעות בדבר הסרטים שנעשו על פי יצירותיו של טולקין. הפורום חופשי לכתיבה ולקריאה.


הערה:
על־מנת לכתוב בפורומים בדפדפנים שאינם Internet Explorer, כגון Mozilla, השתמשו בקישורים הבאים: דיונים | קהילה | שפות | יצירות | סרט.
ארכיונים

הפורום הישן
פורום ששימש מ־26/12/1999, המעבר ממערכת הפורומים של IOL, ועד ל־12/4/2002, המעבר למערכת הפורומים הנוכחית. הפורום התקיים בתקופה חשובה בימי הקהילה, והוא משמש כיום כארכיון לדיונים ישנים.

ארכיון פורום דיונים הזמני
במהלך השנים, כמה שינויים מבניים עברו על הפורומים. אחד השינויים האלו הוא פיצול פורום הדיונים המרכזי לשני תתי־פורומים: פורום "מחקרים" או "מתקדמים" שנועד לדיונים עמוקים, ופורום "דיונים", שנועד למענה על שאלות פשוטות יותר ולדיונים קלילים־משהו. כיום הפורומים אוחדו מחדש.
פורום דיונים, הזמני, שימש החל מתאריך 11/12/2002 ועד לתאריך 10/4/2004; כיום הוא מהווה ארכיון בלבד.

ארכיון פורום סרט הישן
בעקבות תקלה טכנית, פורום סרט הפך לבלתי־נגיש במהלך תקופה ארוכה. באותו זמן, הוקם פורום חדש בנושא הסרטים )זה שמשמש כיום(. לאחר שנמצאה דרך לשחזר את הפורום הישן, הוא נשאר כארכיון.


שנים של דיונים על טולקין ועל דברים אחרים הניבו כמויות עצומות של מידע, מידע שחבל שיאבד. נסיון העבר הראה שפורומים לא חיים לנצח, ויכולים להפסיק להיות נגישים, אם מהחלטה של החברה המארחת או מסיבות טכניות. כיום הפורומים נמצאים בבית החמים ומסביר־הפנים של אורט, אבל עדיין גיבוי הכרחי על־מנת להבטיח את השמרות המידע לעתיד.

לצורך זה הכנתי (י.ר.) סקריפטים קטנים שמטרתם לאפשר גיבוי פורומים מהמערכת של אורט. ניתן להריץ את הסקריפטים מכל מערכת UNIX שמותקנות עליה התוכנות wget, bash ו־sed.
סקריפט לגיבוי פורומים מהמערכת החדשה; סקריפט מקביל למערכת הישנה.
לקבלת גיבויים מוכנים שנעשו לפורומים, פנו לדואל sandman::cs.huji.ac.il.